Kwaśniewski: “PiS jest pijane od władzy”

foto: yt

Aleksander Kwaśniewski postanowił włączyć się do “debaty” nad ustawą o Sądzie Najwyższym. Były prezydent użył jednak przy tym dość niezręcznych słów… Bohater setek alkoholowych memów i licznych “filipińskich” przygód, mówiąc o działaniach Prawa i Sprawiedliwości, stwierdził, że… „PiS jest pijane od władzy”.

Byłemu prezydentowi poświęcono tysiące memów, zwykle bardzo zabawnych. Przytłaczająca większość z nich nawiązuje do sławetnej “choroby filipińskiej”.

Wczoraj “Olek”- jak nazywany jest przez użytkowników sieci – postanowił zabłysnąć jako poważny polityk i wypowiedział się na temat reformy sądownictwa. Stwierdził m.in., że ustawa o Sądzie Najwyższym to przerwanie ciągłości państwa.

Były prezydent w rozmowie z Polsat News użył przy tym ciekawego sformułowania.

Pokazują one (demonstracje – red.) skalę sprzeciwu społecznego, niezadowolenia i myślę, że wśród polityków PiS są na tyle rozsądni ludzie, którzy to widzą i nie przejdą nad tym do porządku dziennego. Choć niewątpliwie można obserwować, że PiS ciągle jest pijane od tej władzy, którą uzyskało po wyborach i nie baczy na jakiekolwiek okoliczności– wypalił w pewnym momencie Kwaśniewski. 

Takie słowa w ustach człowieka, który… no właśnie. Kwaśniewski zasłynął z różnych, można by rzec niespotykanych zachowań. Jak np. na konferencji prasowej lewicowej koalicji partyjnej Europa Plus.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ