Grupa manifestantów idzie na Nowogrodzką. Wróblewski: Krzyczą, że teraz wezmą się za PiS

Redaktor Tomasz Wróblewski opublikował na Facebooku zdjęcie grupy osób idących Krakowskim Przedmieściem, których celem jest siedziba PiS na Nowogrodzkiej, gdzie trwa obecnie narada władz partii.

Od Pałacu na Nowogrodzką posuwa całkiem rozkoszna zbieranina emerytów i przechodzonej hipsterki w rozdeptanych sandałach. Bojowo nastawieni. Krzyczą, że jak już załatwili veto, teraz wezmą się za PiS. Jedna starsza pani szczególną jednak zwróciła na siebie uwagę kawiarnianej publiczności przy Nowym Świecie, przez megafon zadeklarowała – od listopada stoję na ulicy i nie zejdę z raz obranej drogi życiowej – pisze Tomasza Wróblewski na Facebooku.

Na Nowogrodzkiej, w pobliżu siedziby Prawa i Sprawiedliwości gromadzą się powoli grupy manifestantów. W siedzibie trwa narada władz partii i przedstawicieli rządu.

Dziś prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o zawetowaniu dwóch z trzech ustaw mających wprowadzać zmiany w sądownictwie – o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym. Przyjęte przez parlament w minionym tygodniu ustawy stały się pretekstem do protestów odbywających się pod budynkami sądów, a także pod Pałacem Prezydenckim oraz Sejmem i Senatem RP.

źródło: telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ