Na wrocławskim lotnisku zagościła moda wysokich lotów

materiały prasowe

36 prac światowej sławy ilustratorów mody można podziwiać na wystawie w hali ogólnodostępnej Portu Lotniczego Wrocław. Są wśród nich również dzieła dwóch artystek związanych ze stolicą Dolnego Śląska – Joanny Gniady i Anny Halarewicz. To prawdziwa gratka dla wielbicieli tej dziedziny sztuki.

„Across Europe with best fashion illustration 2017-2018” to wystawa pokazująca najnowsze trendy proponowane przez największych światowych projektantów mody, przedstawione za  pomocą różnych technik ilustratorskich. Na wrocławskim lotnisku można ją oglądać do 30 lipca 2017 r. Później będzie prezentowana w innych krajach europejskich m.in. w Niemczech, Francji i Szwajcarii.

Wśród prac 35 artystów z całego świata znalazły się również dzieła dwóch artystek związanych z Wrocławiem – Joanny Gniady i Anny Halarewicz. Pierwsza z nich to wrocławianka współpracująca z magazynami, wydawnictwami, instytucjami kulturalnymi oraz agencjami reklamowymi na całym świecie. Jej ilustracje znane są czytelnikom „The Guardian”, „ELLE Italia”, „Glamour”, „Wysokich Obcasów” czy „Twojego Stylu”. Z kolei Anna Halarewicz to absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych znana przede wszystkim ze swoich wybitnych ilustracji modowych. Można je spotkać na łamach wielu czasopism – zarówno  polskich i zagranicznych.

Wrocławskie lotnisko jest nie tylko doskonałym miejscem na początek podróży, ale również na spotkanie ze sztuką – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Cieszymy się, że tak szerokiej publiczności, jaką są nasi pasażerowie, możemy przedstawić dzieła wybitnych artystów, wśród nich twórców związanych z naszym regionem. To prace na prawdziwie światowym poziomie.

Warto przypomnieć, że do 25 sierpnia w hali ogólnodostępnej Portu Lotniczego Wrocław można także podziwiać dzieła Magdaleny Abakanowicz – jednej z najwybitniejszych artystek awangardowych Europy Wschodniej XX wieku. Wcześniej prezentowana tu była również instalacja znanego wrocławskiego artysty Jerzego Kosałki, przedstawiająca bociany i krasnale, a także „Glasshenge” – rzeźby Tomasza Urbanowicza czy „Linie” Urszuli Wilk. Natomiast przed terminalem Portu Lotniczego Wrocław znajduje się instalacja kinetyczna Copernicus, która inspirowana jest układem słonecznym. Jej autorem jest wrocławski artysta Piotr Jędrzejewski, który na koncie ma wiele nagród i kilkadziesiąt międzynarodowych wystaw, między innymi w Europie i Azji.

Źródło: Aleksandra Palus, PR EXPERT

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ