Po wecie prezydenta Andrzeja Dudy. Jest propozycja dla prezes Gersdorf: powinna ustąpić?

Prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej podał, że zdecydował o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS. Tomasz Sakiewicz komentując decyzję prezydenta powiedział, że teraz Małgorzata Gersdorf, pierwsza prezes Sądu Najwyższego powinna ustąpić. – Więc gdyby pani Gersdorf chciała rzeczywiście pomóc polskiemu sądownictwu, to  po prostu niech złoży rezygnację – powiedział redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

Andrzej Duda podał dziś, że zawetuje ustawy o SN i KRS. Zaapelował o spokój i rozwagę “zarówno do tych, którzy w Polsce stanowią prawo, zarówno do tych , którzy mają dzisiaj większość parlamentarną, jak i do polityków opozycji”.

Zdecydowałem, że zwrócę z powrotem Sejmowi, czyli zawetuję ustawę o Sądzie Najwyższym, jak również o KRS, albowiem Sejm doprowadził do tego, że są one ze sobą powiązane

– oświadczył dziś prezydent.

Andrzej Duda dodał, że przygotuje ustawę o KRS i SN.

Przygotuję ustawy o Sądzie i Najwyższym i KRS, być może przy pomocy ekspertów w ciągu 2 miesięcy

– zapowiedział prezydent.

Tomasz Sakiewicz komentował na antenie TVP Info decyzję prezydenta. Zaznaczył, że rezygnację złożyć powinna prezes Małgorzata Gersdorf, ponieważ to ona była jedną z przyczyn proponowanych zmian.

Jeżeli pierwsza prezes chciała by pomóc polskiemu sądownictwu powinna złożyć swoją funkcję, ponieważ ona jest jedną z przyczyn tak radykalnych zmian, tego, że ludzie nie chcą tych sądówOna była tym gwoździem do trumny obecnego systemu sądownictwa, który i tak się zwali, on po prostu nie ma szans się utrzymać ponieważ presja społeczna do zmiany będzie gigantyczna i prezydent będzie musiał te zmiany przeprowadzić szukając większości w sejmie.

Więc gdyby pani Gersdorf chciała rzeczywiście pomóc polskiemu sądownictwu, to  po prostu niech złoży rezygnację i da szansę w tym okresie przejściowym ludziom trochę bardziej stabilnym w swoich wypowiedziach

– powiedział na antenie TVP Info Tomasz Sakiewicz.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ