Prof. Legutko: PO napompowała Polskę kłamstwem, chamstwem i brutalnością

PO przypomina rozwścieczonych szaleńców, obsesyjnie wykrzykujących coraz bardziej absurdalne i groteskowe hasła. W tym rozpędzającym się mechanizmie szaleństwa Tusk odgrywa nadal niemałą rolę” – powiedział w wywiadzie z Lidią Lemaniak dla “Gazety Polskiej Codziennie” prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.

Donald Tusk stwierdził ostatnio, że w Brukseli „nikt na Polskę nie chce się rzucić”. Czy Pana zdaniem Tusk ma swój wkład w ciągłe ataki na polski rząd?

Tusk nie odgrywa realnej roli w instytucjach UE. Jedyne, co może zrobić, to zaszkodzić polskiemu rządowi i do tego ma zielone światło. Jego ataki na polski rząd nie powinny mieć miejsca, bo to kłóci się z rolą przewodniczącego RE, ale nie tylko nie spotkała go za to żadna reprymenda, lecz nagrodzono go gładkim wyborem na drugą kadencję. Wie, że może sobie na to pozwolić i to robi, nie tylko z myślą o zaszkodzeniu znienawidzonej przez siebie partii, ale także, uważam, z myślą o swojej dalszej karierze politycznej w Polsce.

Tusk powiedział ostatnio, że UE jest dla Polski „ciężarem i kłopotem” oraz zasugerował, że rząd chce wyprowadzić nasz kraj z Unii. Jak to w końcu jest? Czy rząd chce wyprowadzić Polskę z UE, czy nie?

To właśnie typowy Tusk. Mówi coś obrzydliwego i antagonizującego, ubierając to w  retorykę troski. Całe to opowiadanie o wyprowadzaniu Polski z UE to przykład metody zmasowanego, systematycznego kłamstwa, sączonego w uszy i umysły Polaków. Nie ma żadnych podstaw, żeby snuć takie scenariusze, ale PO tak napompowała Polskę kłamstwem, chamstwem i  brutalnością, że może oni sami już przestali odróżniać kłamstwo od prawdy. Przypominają rozwścieczonych szaleńców, obsesyjnie wykrzykujących coraz bardziej absurdalne i  groteskowe hasła. W  tym rozpędzającym się mechanizmie szaleństwa Tusk odegrał i odgrywa nadal niema- łą rolę, choć sam jako supercynik doskonale wie, że kłamie i kiedy kłamie.

Cały wywiad znajduje się w dzisiejszej “Gazecie Polskiej Codziennie”

Źródło: “Gazeta Polska Codziennie”, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. -Po pierwsze? , nasi politycy jak widac nie maja pojecia , co to jest OPOZYCJA, do czego ma sluzyc. Jak widac ,ze po 89* nikt nie stworzyl definicji OPOZYCJI: na czym ona by miala polegac??? Totez chamstwo,- ktore to sie upolitycznilo zaczelo od razu rozkradac , dorobek ludzi pracy. Trzeba tu pamietac ze wszystko co bylo w tym kraju nalezalo do ludzi pracy, czyli do zalogi pracujacej w danym zakladzie. A co zrobili chamscy politycy- wyprowadzili tych ludzi poza bramy swej wlasnosci ( zostali z niej okradzeni) : a ich dorobek sprzedali ( mozna by tu powiedziec) dzisiejszym wroga (ukrytym) naszego rozwoju naszej gospopdarki. PO 1-sze – MEDIA !!!, PO 2-gie PRZEMYSL CEMENTOWY , PO 3-cie GOSPODARKA ROLNA,; i tak mozna by wymieniac w nieskonczonosc???? Trudno by tu mowic ze to nie bylo ustawione (nie Za darmo) . Zaslona byly przecierz gangi MAFIJNE, w ktorych to sami uczestniczyli. Wracajac do sedna sprawy:co to jet OPOZYCJA – ktora to powinna podpowiadac – kontrowac zle posuniecia danego rzadu w tym czasie , mozna sie klocic na terenie swego kraju a nie wywlekac tych brudow poza granice swego kraju .POza granica kraju powinni mowic jednym jezykiem.Jest to podobne!; do budowy wierzy Babel : wiemy co sie potym stalo?- Pan Bog pomieszal im jezyki
    Stad tez w dzisiejszej poliotyce nie umia sie dogadac. Szkoda tu gadac ;; mafia ,-; Mafia ,; i jeszcze raz MAFIA,, ile to oni wycisneli lez w tym narodzie??? SOLIDARNOSC (zaslona) , ktora to stworzyl nie kto inny tylko tzn. cichy najezca na nasz kraj, Ambasadorem byli nawet ,; naszego wstapienia do Uni Europejskiej, dzis stewruja co nam mozna a co NIE ,; czyli jestesmy w sidlach zastawionych przez naszych ( niby ) to sojusznikow , To bedzie tak dlugo trwalo jak dlugo bneda w naszym RZADZIE ,obce nam nie korzystne elementy, Wszyscy wiemy ???- o KOGO CHODZI?.Beszczelnie osakarzajac nasz kraj ( o masowe ludobujstwo )
    Beszczelnosc , obluda , klamstwo,; opanowalo i kroluje w dzisiejszej polityce na calm SWIECIE .Jednym slowem SODOMA i GOMORA , – nie ma nic za darmo – z wszystkiego przyjdzie nam sie rozliczyc Jak w tej pieknej piosence ,, Jantar” – nic nie moze wiecznie TRWAC????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ