Władze Prawa i Sprawiedliwości zebrały się specjalnie zwołanej naradzie

beata i jarosław.jpg

W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości trwa narada z udziałem prezes partii Jarosława Kaczyńskiego i przedstawicieli rządu na czele z premier Beatą Szydło.

W siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie od kilkunastu minut trwa specjalnie zwołana narada, w której udział biorą m.in. prezes Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, marszałkowie Sejmu i Senatu, wicepremierzy Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki oraz ministrowie Mariusz Błaszczak, Mariusz Kamiński oraz Antoni Macierewicz.

Dziś prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o zawetowaniu dwóch z trzech ustaw dotyczących zmian w sądownictwie – ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz ustawy o Sądzie Najwyższym. – Polska potrzebuje reformy sprawiedliwości, jestem zwolennikiem reformy dobrej i mądrej, która zwiększy poczucie sprawiedliwości. Jako prezydent w głębi duszy czuję, że ta reforma w tej postaci tego nie zmieni – powiedział prezydent.

– Nie ukrywam, że jestem zaskoczony tą decyzją pana prezydenta – stwierdził na antenie TVP Info poseł PiS, Jacek Sasin. – Ja obawiam się, że ta decyzja pana prezydenta może spowodować, że na reformę, na realną reformę polskiego sądownictwa będziemy niestety musieli jeszcze długo poczekać – dodał.

Źródło: 300polityka.pl, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ