Dwa nowe budynki przy Parku Grabiszyńskim prawie gotowe [ZDJĘCIA]

materiały prasowe PR EXPERT

Villa Alouette, inwestycja przy Parku Grabiszyńskim we Wrocławiu, osiągnęła swoją docelową wysokość. W sumie powstaje tutaj 89 „inteligentnych” mieszkań i kreatywna świetlica dla dzieci. Zakończenie budowy planowane jest na październik tego roku.

Francuski deweloper Bouygues Immobilier kontynuuje prace nad kameralną inwestycją Villa Alouette. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – na obu budynkach zawisła symboliczna wiecha. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska.

– Elementy konstrukcyjne zostały zakończone. 80% okien jest już zamontowanych. Poza ostatnią kondygnacją postawiliśmy też ściany działowe. Kończymy realizację instalacji sanitarnych i elektrycznych na pierwszych trzech kondygnacjach. Aktualnie stawiamy rusztowania i przygotowujemy się do wykonywania elewacji. Na budowie pracuje około 90 pracowników – mówi Szymon Smółkowski, manager ds. technicznych Bouygues Immobilier Polska.

Kreatywna przestrzeń dla dzieci

W Villa Alouette powstaje łącznie 89 mieszkań, od dwupokojowych do czteropokojowych, o powierzchni od 43 do 123 mkw. Na najwyższych piętrach znajdą się lokale dwupoziomowe z tarasami o powierzchni do 35 mkw. Zostały zaprojektowane tak, by łatwo można było je zaaranżować według indywidualnego pomysłu. Elewacja będzie utrzymana w bieli, beżu i szarości.

Inwestycja poza budową mieszkań uwzględnia infrastrukturę społeczną. Jedno z pomieszczeń w  budynku deweloper przeznaczył na otwarte miejsce spotkań i zabaw dla dzieci.

Nawiązując do nazwy osiedla nazwaliśmy tę przestrzeń Małym Skowronkiem. To będzie przyjazne i bezpieczne miejsce dla dzieci w każdym wieku – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska. – Świetnie się sprawdzi zwłaszcza jesienią i zimą czy przy gorszej pogodzie. Elementy kreatywne pozwolą aranżować różne zabawy i sprawią, że dzieci chętnie będą tam spędzać czas – dodaje.

Cena za metr kwadratowy zaczyna się od 5999 tys. zł.

„Inteligentne” mieszkania

Wszystkie mieszkania, już w standardzie, będą wyposażone w inteligentny system zarządzania, który umożliwi sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem i różnymi urządzeniami AGD w mieszkaniu właściwie z dowolnego miejsca na świecie. Potrzebny jest tylko dostęp do internetu.

Inwestycję wyróżnia lokalizacja bezpośrednio przy Parku Grabiszyńskim, w spokojnej, prestiżowej dzielnicy, a jednocześnie blisko centrum Wrocławia. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się przedszkola i szkoły, fitness cluby, basen oraz centra handlowe.

Obserwujemy coraz większą popularność mieszkań znajdujących się blisko centrum miasta. Na takie lokale decydują się zarówno osoby poszukujące odpowiedniego lokum dla siebie, jak i inwestorzy kupujący mieszkania na wynajem, dla których taka lokalizacja gwarantuje zwrot kapitału – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor wrocławskiej agencji Bouygues Immobilier Polska.

Jeden z największych deweloperów we Francji wybudował już we Wrocławiu apartamentowiec Wyspiańskiego 11, oddany do użytku w ubiegłym roku. Rozpoczął również rekonstrukcję zabytkowej kamienicy Jagiełły 6, która znajduje się w samym centrum miasta.

Źródło: Anita Nowak, PR EXPERT

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ