MON idzie do sądu z Schnepfem! Powód? Terytorialsi…

W związku z kłamstwami rozpowszechnianymi przez Ryszarda Schnepfa jakoby Wojska Obrony Terytorialnej składały się „głównie z aktywistów rekrutowanych z nacjonalistycznych organizacji młodzieżowych (ONR), które mają przejąć kontrolę nad codziennym życiem ludności cywilnej” informujemy, że MON występuje na drogę prawną wobec autora tych kłamstw i mediów je rozpowszechniających – informuje MON.

Ryszard Schnep jest polskim dyplomatą i urzędnik państwowy, od 2005 do 2006 był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, od 2007 do 2008 podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, był również ambasadorem RP w Urugwaju, Paragwaju, Kostaryce (z akredytacją w innych krajach Ameryki Środkowej), Hiszpanii, Andorze, Stanach Zjednoczonych i Wspólnocie Bahamów.

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT), czyli faktycznie piąty rodzaj sił zbrojnych obok wojsk lądowych, powietrznych, specjalnych i marynarki wojennej, stanowią uzupełnienie i jednocześnie są komplementarną częścią potencjału obronnego Polski.
Wśród zadań stawianych przed żołnierzami obrony terytorialnej znajdują się m.in.:

-prowadzenie działań militarnych we współdziałaniu z wojskami operacyjnymi (w przypadku wybuchu konfliktu). Działania te będą miały na celu zniszczenie lub zatrzymanie sił potencjalnego przeciwnika.
-ochrona ludności przed skutkami klęsk żywiołowych, likwidacja ich skutków, ochrona mienia, akcje poszukiwawcze oraz ratowanie lub – ochrona zdrowia i życia ludzkiego, a także udział w realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego.
– ochrona społeczności lokalnych przed skutkami destabilizacji i dezinformacji.
– współpraca z elementami systemu obronnego państwa, w tym szczególnie z wojewodami i organami samorządu terytorialnego.
– ochrona społeczności lokalnych przed skutkami ataków w cyberprzestrzeni.
– szerzenie w społeczeństwie idei wychowania patriotycznego.

Źródło: mon.gov.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ