Wrocławianie biegną z pomocą!

materiały prasowe Komunikacja+

Już po raz trzeci biegacze wystartują w ramach Wrocław Business Run. Oprócz sportowej rywalizacji przyświecać będzie im szczytny cel – dochód z imprezy, jak co roku zostanie przekazany na pomoc potrzebującym.

Do udziału w biegu zaproszone są przede wszystkim firmy i organizacje z Wrocławia. Swój udział w tegorocznej edycji potwierdziły już m.in. Brand24, UBS Business Solutions Poland, Unit4, HPE czy Capgemini. Firmowe sztafety staną do rywalizacji 3 września na wrocławskiej Pergoli, gdzie czeka nowa, specjalnie przygotowana trasa. Każdy z uczestników pięciozmianowej sztafety pokona dystans 3,8 km.

W zeszłym roku na starcie Wrocław Business Run stanęło 1500 biegaczy, którzy zebrali 93 720 złotych na pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Cieszy nas, że tak wiele osób chętnie przyłącza się do naszego biegu. Stale zwiększa się liczba uczestników, ale też miast, w których organizujemy bieg.  W tym roku startujemy, w aż ośmiu, po raz pierwszy zawodnicy pobiegną w Lublinie. Widząc energię i zaangażowanie uczestników wiem, że pomożemy jeszcze wielu osobom – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

W tym roku środki zostaną przekazane m.in. na protezę dla Katarzyny Sobczak, studentki wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego, która w efekcie nowotworu złośliwego straciła nogę. Nie przeszkodziło jej to jednak w odnoszeniu sukcesów sportowych. Na co dzień trenuje pływanie, wielokrotnie zdobywała medale na mistrzostwach Polski, Europy i Świata. Problem amputacji niestety często dotyka również dzieci. Wsparcie otrzyma również trójka chłopców: trzynastoletni Michał Głowacki, siedmioletni Maksymilian Piwowarski oraz pięcioletni Mateusz Donocik. Zgormadzone środki umożliwią sfinansowanie protez oraz rehabilitacji, które pozwolą chłopcom na normalne funkcjonowanie i chodzenie do szkół.

Czasu na zgłoszenie swojej drużyny jest coraz mniej, zapisy trwają tylko do 11 sierpnia. To ostatnia okazja żeby przyłączyć się do charytatywnej sztafety, która pobiegnie dla beneficjentów Fundacji Poland Business Run. Aby wziąć udział w biegu, należy zarejestrować swoją drużynę na stronie www.wroclawbusinessrun.pl oraz wnieść opłatę startową w wysokości 378 złotych brutto za zespół.

Źródło: Tomasz Maćkowiak, Komunikacja+

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ