Remont kładki Zwierzynieckiej zgodnie z planem

Wiśnia, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

Mimo poważnych ulew, które przeszły przez Wrocław prace przy przebudowie kładki Zwierzynieckiej idą zgodnie z planem. W tej chwili budowlańcy pracują przy podjazdach na kładkę.

Remont kładki Zwierzynieckiej został podzielony na dwa zadania. Pierwszym z nich jest przebudowa schodów istniejących po stronie północnej i ich zamiana w wygodne podjazdy. Drugim etapem prac jest remont samej przeprawy.

– W tej chwili kontynuowane są prace przy budowie przyczółku i filarów przyszłego zjazdu. Zabezpiecza jest również antykorozyjnie konstrukcję stalową. Rozebrane są już całkowicie stare schody. Przed wykonawcą jeszcze poważny etap, który będzie polegał na rozebraniu całej płyty pomostowej. Trudnością tych prac jest to, że pod kładką podwieszone są sieci, m.in. energetyczne. Zadań jest sporo i niestety trudno je przyspieszyć. Planowany termin zakończenia przebudowy nie jest na razie zagrożony – mówi Ewa mazur, rzecznik prasowa ZDiUM Wrocław.

Inwestycja ma poprawić stan techniczny kładki oraz poprawić dostępność obiektu dla osób niepełnosprawnych. Generalnym wykonawcą prac jest Intop Warszawa, koszt realizacji zadania wyniesie ok 3,5 mln. zł. Prace mają zakończyć się 31 października.

Oprócz kładki Zwierzynieckiej ZDiUM w najbliższych planach ma remont kładki nad ul. Jana III Sobieskiego. W związku z tym, że kładka przebiega nad linią kolejową, wszystkie prace muszą być uzgodnione z PKP.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ