Wrocław: będzie nowy park na Gaju

Neo[EZN] / fotopolska.eu, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

O planach budowy nowego parku na Gaju informuje portal InvestMap.

W południowej części osiedla Gaj we Wrocławiu powstanie nowy park. Jego powierzchnia to 3 hektary. Park będzie składał się z trzech części. Na południu granicę wyznaczy “naturalna” przeszkoda – nasyp kolejowy. W innych kierunkach park zamknie się w obrębie ulic Kukuczki, Kłodzkiej, Radkowskiej i Dzierżoniowskiej.

Dokładny kształt projektu nie jest jeszcze znany, ale w przyszłym parku przewidziane są tereny mające służyć rekreacji: miejsca na piknik, plac zabaw, psia łąka miejsca wyznaczone do gier i zabaw oraz siłownia z maszynami do ćwiczeń. Będzie też amfiteatr i pergola, sztuczny strumyk i mostek.

Jak dotąd na projekt przeznaczono 2 mln zł. Realizować go będzie Zarząd Inwestycji Miejskich. Już teraz wiadomo, że to zbyt mało pieniędzy, aby zrealizować plan w całości. Być może uda się pozyskać środki z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie trwa weryfikacja uwag mieszkańców, zgłaszanych w drodze konsultacji. Dokładne etapy realizacji projektu poznamy po uwzględnieniu tych poprawek.

Źródło: investmap.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ