Oleśnica i Czernica z rządowym wsparciem na inwestycje

foto: duw.pl

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów otrzyma środki finansowe z ogólnej rezerwy budżetowej na dwie inwestycje na Dolnym Śląsku. Wojewoda zawnioskował o pieniądze i udało się uzyskać wsparcie.

Cieszę się, że moje wnioski o pieniądze na takie inwestycje spotkały się ze zrozumieniem, przede wszystkim dlatego, że będą one służyły lokalnej społeczności. Takie inicjatywy są najbardziej potrzebne i ważne z punktu widzenia pomocy i integracji społecznej. To nieocenione wsparcie. – mówi Wojewoda Paweł Hreniak.

Wsparcie w wysokości 3,5 mln zł otrzyma miasto Oleśnica na przebudowę i rozbudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku przy ul. Armii Krajowej. W obiekcie zostaną utworzone: Dzienny Dom Pomocy Społecznej, Klub Integracji Społecznej oraz mieszkania chronione wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną. Natomiast 2 mln zł otrzyma gmina Czernica na budowę Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrzykowicach.

Źródło: Dolnośląski Urząd Wojewódzki

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ