W DRS bitwa na głosy o fotel prezydenta. Będą prawybory?

jerzy-michalak.jpg

Zawrzało w Urzędzie Marszałkowskim. Paweł Wróblewski chciałby zawalczyć o fotel prezydenta miasta. Zdumiony Jerzy Michalak, zaproponował prawybory, które według niego mogłyby się odbyć już na przełomie września. Decyzja, czy będzie jakiekolwiek głosowanie nie zapadła. Na razie marszałek Cezary Przybylski przypatruje się swoim podwładnym i zapewnia, że poprze tego kandydata, który będzie najlepszy dla Wrocławia (…) z odpowiednim doświadczeniem i dobrymi pomysłami.

Zapewne obydwaj panowie – Michalak i Wróblewski – w najbliższej przyszłości będą pojawiać się w mediach, a swoimi przemyśleniami podzielą się na profilach społecznościowych. Jerzy Michalak działa w Radzie Programowej Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego (DRS),  jednym z protegowanych prezydenta Rafała Dutkiewicza. Wicemarszałek zarządu jest przekonany, że może wygrać walkę o prezydenturę. Tylko czekać na decyzję szefa DRS o jego wystawieniu. Z kolei Paweł Wróblewski jest również członkiem Rady Programowej DRS a także przewodniczącym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

O tym, który  mógłby złożyć ślubowanie w Ratuszu zdecyduje najpierw Dolnośląski Ruch Samorządowy i Bezpartyjni Samorządowcy a potem wyborcy. Gdyby dzisiaj odbywały się wybory największe szanse według sondy w TuWroclaw.com ma Paweł Wróblewski 55,7%, Jerzy Michalak 21.74%, reszta osób 23.19% nie ma zdania, i o to chodzi aby najlepszy przejął tę grupę, panowie.

Patryk Wild – Klub Radnych Bezpartyjnych, współautor projektu dotyczący zmian w procesie wyborczym pn. Stop partiom politycznym w samorządach – o kolegach powiedział

Ja się cieszę, że do wyborów na prezydenta zgłasza się coraz więcej kandydatów, bo to zwiększa wybór. Natomiast dzisiaj trudno wypowiadać się w tej sprawie. Na przykład trudno mi sobie wyobrażać, żebyśmy robili sobie wspólną listę i negocjowali z Dolnośląskim Ruchem Samorządowym poparcie ich  kandydata.

Takie osoby jak Paweł Wróblewski zapraszamy do Bezpartyjnych Samorządowców ale to też nie znaczy, że zapraszamy cały DRS, bo tam jest sporo osób z legitymacją partyjną, zatem to jest taka farbowana, niby bezpartyjna organizacja.

MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ