Prokuratura szuka pedofila

Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli publikuje zdjęcie Mariusza C. – pedofila, który łącznie spędził w więzieniu 15 lat. Na wolności jest od lipca ubiegłego roku. Prokuratura podejrzewa go o podżeganie do wykonania podstępem nagich zdjęć małoletniej.

W 2002 roku ofiarami pedofila były dzieci znajomych. W 2017 został ponownie skazany, między innymi za wielokrotne wykorzystywanie nieletniego. Na wolność wyszedł w lipcu 2016 r.

Prokuratura prowadzi kolejne postępowanie w sprawie Mariusza C. Miał podżegać do wykonywania nagich zdjęć małoletniej i składać fałszywe zeznania w warunkach recydywy.


– Zgodnie z wyrokiem m.in. za wielokrotne wykorzystanie seksualne małoletniego, na Mariusza C. nałożony został obowiązujący aktualnie zakaz przebywania w środowiskach małoletnich i miejscach przebywania małoletnich, a także zakaz kontaktowania się z małoletnimi poniżej lat 15. Z uwagi na ważny interes społeczny Prokurator Rejonowy w Stalowej Woli wyraził zgodę na ujawnienie wizerunek Mariusza C. – informuje prokuratura w komunikacie.

Osoby posiadające informacje na temat pobytu Mariusza C., jego rozmów lub nawiązywania w inny sposób kontaktów z małoletnimi poniżej lat 15, ewentualnego przebywania w pobliżu lub na terenie szkół, przedszkoli, placów zabaw, a także innych miejsc przebywania małoletnich, zwłaszcza na terenie Stalowej Woli oraz Gminy Pysznica proszone są o kontakt z Prokuraturą Rejonową w Stalowej Woli: tel. 15 840 27 00, bądź  Komendą Powiatową Policji w Stalowej Woli: tel. 15 877 33 10.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ