Sędziego czekają poważne kłopoty. Może być wszczęte postępowanie dyscyplinarne

stepien.jpg

Jerzego Stępnia, byłego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, czeka postępowanie dyscyplinarne. Otrzymał już z TK informację o wyznaczeniu dla niego rzecznika dyscyplinarnego. Chodzi o jego udział w politycznym wiecu zorganizowanym przez Platformę Obywatelską. 

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska przed miesiącem była pytana na antenie TVP Info o możliwość prowadzenia postępowań dyscyplinarnych wobec obecnych sędziów Trybunału Konstytucyjnego lub sędziów w stanie spoczynku, „którzy angażują się wiece polityczne”.

Sytuacja w tej chwili jest taka, że przygotowywałam wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec jednego z sędziów, ale w międzyczasie zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające przez inny organ. W związku z tym tutaj będziemy czekali na decyzje podjęte przez ten organ 

– powiedziała wówczas prezes TK.

Zapowiedziała, że będzie prowadzone postępowania wobec sędziego TK w stanie spoczynku.

Co do zachowania sędziego w stanie spoczynku, to jest rzeczywiście przypadek, w którym sędzia uczestniczył w politycznym wiecu. To już nie mówimy o przedstawianiu swoich poglądów tylko po prostu o politycznym wiecu. Toteż tutaj będzie prawdopodobnie postępowanie prowadzone, dlatego, że wpłynął taki wniosek i ja muszę na to zareagować 

– mówiła sędzia Przyłębska, nie podając jednak, o kogo chodzi.

Teraz „Gazeta Wyborcza” podała, że sędzią w stanie spoczynku, o którym mówiła prezes TK, jest Jerzy Stępień. Otrzymał już z Trybunału Konstytucyjnego informację o wyznaczeniu dla niego rzecznika dyscyplinarnego. W maju Stępień wziął udział w demonstracji zorganizowanej przez Platformę Obywatelską.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ