Mjr Julian Kulski ps. “Goliat”: Są wydarzenia, których czas nie odziera z mocy

screen TVP Info

Robiliśmy to dla Polski, dla Warszawy, dla jej mieszkańców. Są takie wydarzenia, których czas nie okrywa zapomnieniem i nie odziera z mocy. Pozostają żywe w naszej pamięci i sercach – powiedział dziś podczas uroczystości rocznicowych powstaniec warszawski, mjr Julian Kulski ps. “Goliat”.

Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej Europie. 73 lata temu my, jako młodzi ludzie, postanowiliśmy stanąć praktycznie bez broni i walczyć o swoje państwo. Wszyscy liczyliśmy na to, że uda nam się wyzwolić Warszawę. Robiliśmy to dla Polski, dla Warszawy, dla jej mieszkańców. Są takie wydarzenia, których czas nie okrywa zapomnieniem i nie odziera z mocy. Pozostają żywe w naszej pamięci i sercach – powiedział mjr Kulski.

– Tym nieustającym wspomnieniem dla mnie i kolegów są powstańcze walki. Jesteśmy wzruszeni i zaszczyceni, że zostaliśmy uhonorowani przez prezydenta RP w miejscu tak znamiennym dla polskiej historii. Odznaczenia to wielki zaszczyt i znak, że Polska pamięta i nie zapomni o nas – powstańcach warszawskich. Te odznaczenia są dla wszystkich heroicznych warszawiaków, którzy w 1944 r. i w czasie całej drugiej wojny światowej oddali życie za pragnienie wolności i nasze kochane miasto – dodał powstaniec, dziękując w imieniu odznaczonych dziś przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Źródło: TVP Info/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ