10.1 C
Wrocław
Komornik wszedł na konto Tomasza Lisa. Naczelny „Newsweeka” nie zapłacił posłance PiS

Komornik wszedł na konto Tomasza Lisa. Naczelny „Newsweeka” nie zapłacił posłance PiS

Komornik sądowy już zajął konta bankowe Tomasza Lisa, który przegrał prawomocnie proces sądowy z Krystyną Pawłowicz. Stało się to po tym jak naczelny „Newsweeka”, mimo decyzji sądu, nie przeprosił posłanki PiS i nie zapłacił jej zadośćuczynienia w wysokości 40 tys. zł oraz ok. 7 tys. kosztów sądowych.

 

O tym że od dziś konta Lisa są zajęte przez komornika poinformował „Super Express”.

Jak pisał portal niezalezna.pl, dziś uprawomocnił się wyrok sądu, który zapadł zaocznie w połowie czerwca br. Proces dotyczył artykułu Lisa z kwietnia 2016 r. Posłanka PiS została w nim nazwana m.in. „psem gończym” Jarosława Kaczyńskiego.

Sąd w wyroku zobowiązał Tomasz Lisa do opublikowania na stronie Newsweek Polska oświadczenia z przeprosinami i z wyrażeniem głębokiego ubolewania „z powodu bezpodstawnego naruszenia dóbr osobistych” posłanki oraz „wprowadzenia czytelników w błąd”. Jednak Tomasz Lis nie zrobił tego do dziś. W konsekwencji komornik zajął jego konta i będzie próbował odzyskać należności.

Kilka dni wcześniej naczelny „Newsweeka” przegrał proces, który wytoczył mu poseł Marek Jakubiak. W tym przypadku Lis również musi przeprosić i zapłacić 30 tys. zł. Ten proces dotyczył artykułu w „Newsweeku” sprzed niemal trzech lat. Tygodnik zasugerował, że biznesmenowi mieli pomagać ludzie związani z gdańską mafią. Wśród nich miał być Ryszard N. z trójmiejskiego gangu Jarosława K., pseudonim Kola.

Sam Tomasz Lis tłumaczył dziś, że o tym, że był proces „dowiedział się po wyroku” i że zawiadomienie „poszło na zły adres”.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ