Czy Niemcy oddadzą nam pieniądze za zniszczenie Polski w czasie II wojny światowej?

zniszczona warszawa.jpg

Z punktu widzenia prawnego bezdyskusyjnie Niemcy winne są Polsce reparacje” – powiedział na antenie TVP Info szef MON Antoni Macierewicz. Zdaniem Macierewicza państwo polskie nigdy nie zrzekło się praw do odszkodowania za wojenne zniszczenia.

Szef MON w programie “Minęła Dwudziesta” zaznaczył, że nie jest prawdą, iż Polska kiedykolwiek zrzekła się praw do odszkodowania za wojenne zniszczenia.

– Ta kwestia była także przeze mnie osobiście jeszcze na początku lat 2000 stawiana w Sejmie. Przedstawialiśmy dokumenty wtedy jeszcze, gdy kierowałem Ruchem Katolicko-Narodowym i takie koło istniało w Sejmie, wraz z moimi współpracownikami przedstawialiśmy dokumentację – przypomniał szef MON.

– Nie jest prawdą, że państwo polskie zrzekło się reparacji należnych nam ze strony Niemiec. To sowiecka kolonia, zwana PRL, zrzekła się tej części reparacji, które związane były z obszarem państwa też marionetkowego, sowieckiego NRD. W tym zakresie miało miejsce zrzeczenie, zresztą nigdy formalno-prawnie nieprzeprowadzone, tylko mające charakter pewnego aktu publicystyczno-politycznego – podkreślił Antoni Macierewicz na antenie TVP Info.

Źródło: TVP Info/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ