Fundacja nawołująca do obalenia rządu PiS za rządów PO-PSL otrzymała koncesję na handel bronią

Fundacja Otwarty Dialog, która w sieci nawoływała do „wyłączenia rządu” premier Beaty Szydło, za rządów PO-PSL uzyskała koncesję na produkcję i handel bronią – do informacji w tej sprawie dotarła TVP Info.

Dziennikarze informują o internetowej instrukcji zachęcającej do destabilizacji sytuacji w Polsce. Jej autorem jest Bartosz Kramek, przewodniczący Rady Fundacji.

W radzie Fundacji Otwarty Dialog – jak podaje TVP Info – zasiadają też osoby powiązanie m.in. z gen. Markiem Dukaczewskim, byłym szefem Wojskowych Służb Informacyjnych, a także prezesem Stowarzyszenia „Sowa”, które zrzesza byłych oficerów WSI.

W 2014 r. Fundacja zwróciła się do szefowej MSWiA Teresy Piotrowskiej z Platformy Obywatelskiej o koncesję na wykonywanie działalności gospodarczej „w zakresie obrotu wyrobami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, a minister wydała zgodę.

Wniosek Fundacji pozytywnie zaopiniował też były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego za rządów PO-PSL Piotr Pytel. Koncesję cofnął dopiero obecny szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Bulwersującą sprawę powinny wyjaśnić odpowiednie organy państwa mówi minister Maciej Wąsik, zastępca koordynatora ds. służb specjalnych.

– Minister Mariusz Błaszczak będzie musiał przeprowadzić kontrolę, jak doszło do tego, że ten podmiot, który ma zupełnie inne cele statutowe niż handel bronią, dostał na to koncesję, jak ta koncesja została zrealizowana i czy na pewno była to decyzja właściwa. Myślę, że pani minister Piotrowska powinna zabrać głos w tej sprawie i wyjaśnić, jak do tego doszło. Rozumiem, że były różne okoliczności polityczne, Majdan itd., natomiast wydaje mi się, że do handlu bronią były przeznaczone inne organy w państwie. Jest to zdumiewająca decyzja. Jak nagle fundacja, która, która ma bardzo niejasny sposób finansowania przez podmioty w większości pochodzące zza granicy, może dostawać tego typu decyzje? Jestem przekonany, że MSWiA dogłębnie to wyjaśni – zaznacza Maciej Wąsik.

Ta sama Fundacja Otwarty Dialog, która za rządów PO-PSL otrzymała koncesję na handel bronią i ma niejasne zagraniczne źródła finansowania, w 2017 r. nawołuje do „stworzenia polskiego Majdanu”. Sprzeciwia się m.in. reformie sądownictwa.

źródło: Radio Maryja

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ