Jutro spacer z królem Europy. Donald Tusk ma zeznawać w prokuraturze

Już jutro w Prokuraturze Krajowej ma stawić się Donald Tusk, były premier i szef Rady Europejskiej. Przesłuchanie dotyczy śledztwa smoleńskiego. Były premier zaprasza swoich zwolenników na „wielki spacer”.

Donald Tusk ma zeznawać jutro w  prokuraturze jako świadek. Sprawa dotyczy niedopełnienia w  kwietniu 2010 r. obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych, którzy nie uczestniczyli na terenie Federacji Rosyjskiej w  sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej. Nie wnioskowali również o dopuszczenie ich do sekcji. Ponadto badań nie przeprowadzono bezpośrednio po przewiezieniu ciał ofiar katastrofy smoleńskiej do Polski.

Co ciekawe, były premier w dniu przesłuchania zamierza również spotkać się ze swoimi zwolennikami. „Dzięki za wsparcie, ale wielki spacer będzie długi. Zachowajcie siły. Jesteście przyszłością – nie bierzcie na siebie ciężarów przeszłości” – napisał na Twitterze Donald Tusk.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze przesłuchanie szefa Rady Europejskiej ws.  śledztwa smoleńskiego. W kwietniu br. prokuratorzy przepytywali go kilka godzin. Tusk przyjechał do Warszawy pociągiem, a  na Dworcu Centralnym zorganizowano wielkie przywitanie „prezydenta” Europy.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ