Kilkanaście razy posłużył się skradzioną kartą z bankomatu – policjanci zatrzymali podejrzanego

pixabay

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posłużył się kilkanaście razy skradzioną kartą do bankomatu. Sprawca płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Kartę wraz z innymi dokumentami ukradł z zaparkowanego na ulicy samochodu. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na ponad 500 zł. Podejrzanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili i zatrzymali 20-letniego mieszkańca Szklarskiej Poręby, podejrzanego o kradzież z włamaniem.

Policjanci potwierdzili, że podejrzany w lipcu br. w Jeleniej Górze, włamał się do zaparkowanego samochodu osobowego wybijając szybę. Z auta skradł portfel, dokumenty i kartę do bankomatu. Skradzioną kartą posłużył się 15 razy. Płacił nią zbliżeniowo za różne zakupy w sklepach powiatu jeleniogórskiego, głównie za alkohol i papierosy oraz inne artykuły spożywcze. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na ponad 500 zł.
Pokrzywdzony o kradzieży dokumentów i karty do bankomatu powiadomił policję.

Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie monitoringu wytypowali i zatrzymali osobę podejrzewaną o ten czyn.
Mężczyzna przyznał się do tych przestępstw. Teraz odpowie za kradzież z włamaniem, za co grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ