Pędził ponad 150 km/h przez miasto. Stracił uprawnienia na 3 miesiące

zdjęcie ilustracyjne / Karolina Kabat, CC BY-ND 2.0, Wikimedia Commons

Policjanci Ruchu Drogowego wałbrzyskiej komendy podczas prowadzenia pomiaru prędkości zatrzymali pędzącego jedną z ulic miasta kierowcę samochodu osobowego. Wałbrzyszanin przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 101 km/h. Po interwencji policjantów stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe 3 miesiące. 

Do zdarzenia doszło 29 lipca 2017 roku około godziny 19 na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu, w pobliżu wjazdu na ul. Stacyjną. Policjanci wykonywali pomiar prędkości na obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Kierujący autem jechał natomiast z prędkością 151 km/h. Bardzo długą drogę zajęło mu zatrzymane swojego pojazdu. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł i otrzymał 10 punktów karnych. Stracił także uprawnienia na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że policjanci na podstawie obowiązujących przepisów zatrzymają prawo jazdy kierowcy, w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu przez niego pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.
źródło: KMP w Wałbrzychu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ