Gosiewska: Wierzę głęboko, że Tusk poniesie odpowiedzialność, nie tylko polityczną, ale karną”

Gościem programu “Prosto w Oczy” była poseł PiS, Małgorzata Gosiewska. Rozmowa dotyczyła m.in. dzisiejszego przesłuchanie Donalda Tuska w prokuraturze w Warszawie.

– Samo Powstanie Warszawskie było obecne w moim domu – mówiła poseł Małgorzata Gosiewska. – Często o Powstaniu opowiadał mi mój tata. Na tej legendzie Powstania wychowałam się. To wydarzenie w dużej mierze ukształtowało mnie. Każdego 1 sierpnia jestem w Warszawie. To jest zazwyczaj urlop poselski. Dla parlamentarzystów warszawskich to dzień, w którym trzeba tu być. Musimy oddać im hołd i być we wszystkich miejscach,w  których odbywają się uroczystości. Nie wyobrażam sobie 1 sierpnia bez udziału w takich wydarzeniach.

 

“Wierzę głęboko, że Tusk poniesie odpowiedzialność, nie tylko polityczną, ale karną”

To śledztwo się toczy. Powinno już dawno być zakończone, ale dopiero niedawno się zaczęło. Mamy za sobą stracone lata rządów PO. Pan Tusk był kiedyś też posłem warszawskim. Przyjeżdża dziś na “spacer po Warszawie”. Robi spektakl z czegoś, co spektaklem być nie powinno. Tusk powinien być tu 1 sierpnia podczas uroczystości Powstania Warszawskiego. Jako, że go nie było, robi dziś swój spektakl. To smutne, zwłaszcza po przeprowadzonych ekshumacjach. Wiemy, jak wyglądało to w Moskwie, jak potraktowano ciała polskich bohaterów. Wierzę głęboko, że on poniesie odpowiedzialność, nie tylko polityczną, ale karną – stwierdziła poseł Gosiewska.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ