ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ODWOŁANIA FRANSA TIMMERMANSA ZE STANOWISKA

Frans Timmermans może zostać odwołany. W ramach traktatów istnieje możliwość złożenia wniosku o dymisję takiego urzędnika, który działa na szkodę Unii. Ostatnie zabiegi wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej uderzają przede wszystkim w jedność krajów członkowskich.

Frans Timmermans to holenderski urzędnik, który odpowiada m. in. za działalność Komisji Europejskiej oraz praworządność. Na swoje stanowisko nie został wybrany w demokratycznych wyborach, ale po prostu mianowany. Istnieje więc szansa, by odwołać wiceprzewodniczącego. Tym bardziej, że taką możliwość przewidują unijne traktaty – mówi na łamach „Naszego Dziennika” poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński.

Lista zarzutów wobec Fransa Timmermansa jest długa. Przede wszystkim wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ingeruje w wewnętrzne sprawy Polski, do czego nie ma prawa. Sądownictwo oraz polityka migracyjna to obszary, które nie należą do polityki wspólnotowej – o czym bardzo wyraźnie wskazują unijne traktaty. Polska ma więc pełne prawo do własnych decyzji w tych kwestiach. Unijny polityk, który ma pilnować przestrzegania prawa, sam zabiera nam jedno z podstawowych praw – prawo do decydowania o sobie samym. W sporze między polskim rządem a opozycją nie jest neutralny, lecz popiera przeciwników demokratycznie wybranej władzy.

Aby Frans Timmermans został odwołany ze swojego stanowiska, musiałby zagłosować za tym Parlament Europejski lub Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ