UWAGA! Naukowcy alarmują! Już w 2050 ponad pół miliarda ludzi zachoruje na … ślepotę!

pixabay

Naukowcy twierdzą, że do roku 2050 problem ślepoty i problemów z widzeniem dosięgnie 550 milionów ludzi na całym świecie. Wprawdzie lekarze coraz lepiej radzą sobie z różnego rodzaju chorobami wzroku, potrafią przeprowadzać skomplikowane operacje i dobrać odpowiednie szkła korekcyjne. Mimo to, naukowe czasopismo Lancet Global Health przewiduje, że problem oczu będzie narastał w zastraszającym tempie. W ciągu zaledwie 4 dekad, liczba osób niewidomych czy mających problem ze wzrokiem wzrośnie trzykrotnie.

Powodem takiego stanu rzeczy ma być, wzrastają liczba populacji na całym świecie. Według naukowców ludzi będzie tak wielu, że zapewnienie wszystkim opieki fachowców nie będzie możliwe. Lekarzy będzie po prostu za mało.

Według raportu Lancet Global Health, który podaje stan na rok 2015. Na całym świecie 36 milionów osób, to osoby niewidome. 217 milionów cierpi na umiarkowane lub poważne zaburzenia wzroku, zaś 188 milionów to osoby słabo widzące. Analiza dotyczy danych ze 188 krajów świata. Część z tych zaburzeń, uniemożliwia normalne funkcjonowanie i w mniejszym lub większym stopniu ogranicza człowieka. Niektóre choroby oczu uniemożliwiają na przykład prowadzenie pojazdów. Również osoba niedowidząca w lekkim stopniu, bez okularów korekcyjnych jest skazana na utrudnienia.

Prof. Rupert Bourne, z Uniwersytetu Anglia Ruskin tłumaczy, że „Nawet łagodne upośledzenie wzroku może mieć znaczący wpływ na życie osoby”. Upośledzenie wzroku nie tylko utrudnia życie, ale i ogranicza możliwości edukacyjne i gospodarcze, szczególnie w krajach słabo rozwiniętych.

Źródło: swiato-podglad.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ