Będzie komisja śledcza ws. wyłudzeń VAT ?

To coś, co naprawdę woła o pomstę do nieba. Jak obserwuję różnego rodzaju rozporządzenia albo inercję czy nawet indolencję władz skarbowych wcześniejszych, to można się zastanawiać, czy to tylko lenistwo, czy głupota, czy coś więcej – mówił wiceprezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie Telewizji Trwam.

Wyłudzenia VAT

– Dzień po dniu odkrywamy kolejne karuzele vatowskie. Odkryto niedawno wielkie próby przekrętów na papierosach. Uratowaliśmy 60 mln złotych. Wygrywamy wojnę z mafiami VAT-owskimi poprzez to, że integrowaliśmy służby celne, skarbowe. Pomaga nam minister Błaszczak i Kamiński – zaznaczył minister Morawiecki

– Nasi poprzednicy kontrolowali ok. 1500 cystern wjeżdżających do kraju, a my – 20 000, czyli praktycznie wszystkie wjeżdżające – informuje minister.

Wolny rynek polega na tym, żeby konkurencja była równa, a nie że ci, którzy oszukują na VAT, mogli sprzedawać taniej – tłumaczy wicepremier.

Komisja śledcza ws. wyłudzeń VAT

– Jak najbardziej jestem za tym. Rozmawiałem już o tym z prezesem Kaczyńskim – powiedział Mateusz Morawiecki.

– Nasze państwo zostało pozbawione setek miliardów złotych, koło 200-250 mld zł, to jest to wielka sprawa wymagająca wyjaśnienia. Polakom należy się wyjaśnienie. (…) To są gigantyczne środki, które zostały zdefraudowane – mówił minister.

Projekty społeczne

– Na dziecko w roku 2012 wydawanych było średnio 2600 złotych rocznie. W roku 2017 – 8000 zł rocznie – zauważa Morawiecki.

– Oprócz wielu procesów gospodarczych, które uruchomiliśmy, w dwa lata wyeliminowaliśmy najgłębsze pokłady ludzkiej biedy w Polsce – informuje minister.

– Pracujemy nad niższym ZUS-em, aby firmy nie zamykały się po tym jak przejdą na „większy” ZUS – zapowiada wicepremier.

Spółki w czasach III RP

– PLL LOT nie miałby szansy przetrwania bez przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość – podkreśla minister gospodarki Mateusz Morawiecki.

– To wymowne w jaki sposób traktowany w III RP był przemysł stoczniowy. Była to jedna z najpiękniejszych naszych pereł, która została zaprzepaszczona. My dzisiaj go odbudowujemy – zapowiada Morawiecki.

Reparacje wojenne

Jest skandalem, że nie otrzymaliśmy reparacji wojennych od Niemiec. (…) Strat wojennych nikt nigdy nam nie wynagrodzi. Straciliśmy elity, miasta, fabryki i powinna nastąpić właściwa kompensacja tego – odpowiada wiceprezes rady ministrów odnosząc się do ostatniej rocznicy Powstania Warszawskiego, która była początkiem dyskusji o polskich roszczeniach wobec zachodniego sąsiada.

Źródło: Telewizja Trwam/ telewizjarepublika.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ