Ukrainiec sprawcą morderstwa tłumacza ?

fot: youtube

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prowadzi śledztwo dotyczące zabójstwa Anny Ż. – tłumacza przysięgłego języka ukraińskiego i rosyjskiego.

Do zabójstwa doszło w dniu 03 lutego 2017 roku w mieszkaniu kobiety we Wrocławiu. Sprawca, działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia Anny Ż. dusił ją rękoma za szyję oraz zadał jej co najmniej dziesięć ciosów nieustalonymi  narzędziami w okolice głowy i tułowia, powodując liczne obrażenia, które doprowadziły do zgonu pokrzywdzonej, a następnie dokonał kradzieży jej mienia w postaci kluczy do mieszkania oraz portfela z zawartością pieniędzy w kwocie nie mniejszej niż 14.000,- złotych oraz dokumentów i kart bankomatowych.

W toku tego postępowania wykonano wiele czynności procesowych i pozaprocesowych. Zebrane dowody doprowadziły do ustalenia sprawcy tego czynu. Okazał się nim 66-letni obywatel Ukrainy O.P., którego funkcjonariusze Policji zatrzymali  w dniu 26 lipca 2017 roku.

Podejrzany podczas przesłuchania w Prokuraturze  odmówił oświadczenia odnośnie przyznania  się i nie złożył wyjaśnień.

Na wniosek Prokuratury Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ