Mając blisko 4 promile „opiekowała się” 15 – miesięcznym dzieckiem

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Prawie 4 promile alkoholu miała kobieta zatrzymana przez kamiennogórskich policjantów, która „opiekowała się” swoim 15 – miesięcznym synem. Jeżeli okaże się, że będąc w stanie upojenia alkoholowego, swoim zachowaniem stworzyła bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia dziecka, może jej grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Kobieta odpowie również za znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. 
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze uzyskali informację o tym, że w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry trwa libacja alkoholowa i znajduje się tam matka z małym dzieckiem. Policjanci niezwłocznie podjęli interwencję pod wskazanym adresem. 

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 33 – latki okazało się, że miała ona prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Kobieta podczas interwencji była bardzo agresywna – znieważyła policjantów oraz naruszyła nietykalność cielesną jednego z nich. Mieszkanka Kamiennej Góry została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. 15 – miesięczny chłopiec został przewieziony przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala.
Funkcjonariusze wyjaśniają obecnie okoliczności tej sprawy.

Jeżeli okaże się, że kobieta sprawując w takim stanie opiekę nad dzieckiem, stworzyła zagrożenia dla jego życia lub zdrowia, może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności. Zgodnie z obowiązującymi procedurami zgromadzone materiały przekazane zostaną do sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie dziecka. Kobieta odpowie również za znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Źródło: KPP w Kamiennej Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ