6.6 C
Wrocław
Takich wyników się nie spodziewali. Sympatyzujący z KOD portal OKO.press zlecił sondaż

Takich wyników się nie spodziewali. Sympatyzujący z KOD portal OKO.press zlecił sondaż

PiS z 40 proc. najsilniejszy od wyborów. Opozycja najsłabsza. Zamach na sądy nie zaszkodził władzy ” – tak żali się już w tytule sympatyzujący z KOD i totalną opozycją serwis OKO.press informując o wynikach najnowszego sondażu. Co ciekawe sondażu przygotowanego przez IPSOS właśnie dla OKO.press. Takich wyników chyba nikt się tam jednak nie spodziewał.

Całą redakcję serwisu zamawiającego sondaż, jego wyniki musiały wprawić w niemałe osłupienie, bowiem Prawo i Sprawiedliwość bezdyskusyjnie deklasuje w nim wszystkie pozostałe formacje polityczne. Omawiając wyniki sondażu Piotr Pacewicz przyznaje nawet, że „Jeszcze nigdy od wyborów 2015 PiS nie miał w sondażach OKO.press takiego poparcia – 40 proc.”.

Wyniki sondażu będą teraz pewnie spędzać sen z powiek politykom totalnej opozycji. Okazuje się bowiem, że poparcie dla PiS plasuje się na wysokim poziomie – 40 proc. Respondentów. Z kolei druga w zestawieniu Platforma Obywatelska może się cieszyć poparciem jedynie 21 proc. ankietowanych.  Na trzecim miejscu jest Kukiz’15 z poparciem na poziomie 11 proc. ankietowanych, a listę partii, które przekroczyłyby 5-procentowy próg wyborczy zamyka Nowoczesna z poparciem zaledwie 6 proc. respondentów.

Pozostałe ugrupowania, zgodnie z wynikami sondażu IPSOS dla OKO.press przeprowadzonego 2-4 sierpnia 2017, metodą CATI (telefonicznie), na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 osób, nie przekroczyłyby progu wyborczego. PSL mógłby liczyć na poparcie 4,7 proc. Ankietowanych, SLD – 4,2 proc. poparcia, Wolność Janusza Korwin-Mikkego na 2,6 proc., a Razem na 2,4 proc.

Porównanie sześciu ostatnich sondaży przygotowywanych na zlecenie OKO.press jednoznacznie wskazuje, że od marca 2017 Prawo i Sprawiedliwość odnotowuje nieustannie wzrost poparcia.

Sondaż musiał wywołać w szeregach totalnej opozycji niemałe poruszenie. Wyniki badania opinii publicznej sugestywnie skomentował na łamach OKO.press Piotr Pacewicz:

„Wydawało się, że po wielkiej fali protestów w obronie niezależności sądów i prezydenckich wetach do dwóch z trzech ustaw sądowniczych, popularność partii rządzącej spadnie. Sondaż IPSOS dla OKO.press (2-4 sierpnia) pokazuje jednak, że pozycja PiS jako samodzielnego lidera rankingów się umacnia. Pierwszy raz w sondażach IPSOS dla OKO.press partia Kaczyńskiego dotknęła liczby 40 proc., czyli przekroczyła wynik wyborczy z października 2015, który wynosił 37,6 proc.
Ani PO (21 proc.) ani Nowoczesna (6 proc.) nie zyskały na protestach, a PO wręcz straciła 3 pkt. proc. od czerwca. Według naszego sondażu do Sejmu dostałby się jeszcze tylko Kukiz ’15 ze stabilnym poparciem 11 proc. Na granicy progu tradycyjnie balansuje PSL (4,7 proc.), dalej są SLD (4,2 proc.), Wolność (2,6 proc.) i Razem 2,4 proc.” – czytamy.

Źródło: niezalezna.pl, OKO.press
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ