FIFA. POLSKA NA REKORDOWYM 5. MIEJSCU W RANKINGU!

Piłkarska reprezentacja Polski zanotowała kolejny rekordowy awans w rankingu FIFA. W opublikowanym dziś notowaniu białoczerwoni wskoczyli na piątą pozycję.


W porównaniu do poprzedniego zestawienia podopieczni Adama Nawałki wyprzedzili reprezentację Portugalii, czyli aktualnych mistrzów Europy. Jeśli Polacy utrzymają miejsce w czołowej „siódemce” do listopada, to podczas losowania fazy grupowej mistrzostw świata będą jedną z ośmiu rozstawionych drużyn.

Do całej sytuacji nieco sceptycznie podchodzi jednak Antoni Piechniczek. Były selekcjoner naszej kadry narodowej w rozmowie z portalem Radia Maryja stwierdził, że klasyfikacja, jaką „wydumali” sobie urzędnicy FIFA, w dużym stopniu nie odzwierciedla realnego potencjału poszczególnych zespołów.

– Co prawda obecnie zajmujemy piątą lokatę, ale przecież już dwa razy byliśmy trzeci poprzez wywalczenie brązowych medali na mundialu w 1974 i 1982 roku. Tym właśnie należałoby się bardziej „podniecać” niż obecną pozycją Polski w rankingu – podkreślił.

Warto przy tym przypomnieć, że biało-czerwoni przewodzą swojej stawce w eliminacjach do światowego czempionatu w Rosji. Na cztery kolejki przed zakończeniem zmagań ekipa Adama Nawałki ma sześć punktów przewagi nad Czarnogórą oraz Danią.

Na fotel lidera rankingu powróciła Brazylia, która tym samym przeskoczyła Niemców. Trzecia wciąż jest Argentyna, a tuż za nią plasuje się Szwajcaria. Najlepszą „dziesiątkę” zamyka z kolei Francja.

***

Ranking FIFA (stan na 10.08.2017):

1.   Brazylia – 1604 pkt.
2.   Niemcy – 1549
3.   Argentyna – 1399
4.   Szwajcaria – 1329
5.   Polska  1319
6.   Portugalia – 1267
7.   Chile – 1250
8.   Kolumbia – 1208
9.   Belgia – 1194
10. Francja – 1157

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ