Obcokrajowiec zdewastował zabytki na Zamku Książ i rzucił się na policjantów

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Przyjechał na wesele do Polski i zamiast dobrze się bawić zachowywał się agresywnie. Obcokrajowiec swoją złość wyładował na zabytkowych drzwiach sali balowej, a następnie zaatakował przybyłych na interwencję policjantów, naruszając ich nietykalność cielesną. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło w nocy 6 sierpnia 2017 roku przy ul. Piastów Śląskich w Wałbrzychu. 33-letni obcokrajowiec bawił się na weselu, jednak o godzinie 1.00 postanowił wyładować swoją frustrację na zabytkowych drzwiach jednego z pomieszczeń zamkowych. Pracownicy szybko powiadomili Policję. Wezwani na interwencję funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu także zostali zaatakowani przez mężczyznę. Po krótkiej szarpaninie policjanci przy użyciu środka przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej obezwładnili agresora i zatrzymali go w areszcie.

Straty jakie spowodował mężczyzna sięgają prawie 5 tysięcy złotych. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia oraz wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Funkcjonariusze zabezpieczyli mienie w kwocie 5 tysięcy złotych na poczet przyszłej kary.

Źródło: Dolnośląska Policja; KMP Wałbrzych

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ