Ogród Botaniczny zostanie rozbudowany

umwd.dolnyslask.pl

W filii Ogrodu Botanicznego w Wojsławicach powstaje Polski Ogród Milenijny. Dodatkowa przestrzeń dla hodowli polskich i egzotycznych gatunków roślin jest tworzona dzięki finansowemu wsparciu samorządu województwa, który przekazał na ten cel blisko 1,5 mln zł.

– Polski Ogród Milenijny ma być gotowy do końca października 2018 roku. Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 2,2 mln zł, z czego około 1,5 mln zł stanowi dotacja ze strony samorządu województwa – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Inwestycja Uniwersytetu Wrocławskiego powstanie w Arboretum w Wojsławicach. W nowym ogrodzie swoje miejsce znajdą zarówno rodzime gatunki roślin ozdobnych i sadowniczych, jak i tzw. kolekcje zachowawcze wybranych roślin ginących, zagrożonych i chronionych.

Dzięki tej inwestycji Ogród Botaniczny powiększy swój potencjał edukacyjno-dydaktyczny i wzbogaci bank genów żywych roślin utrzymywanych w gotowości do badań. To dla nas bardzo ważne, bo w ten sposób dokładamy kolejną cegiełkę do realizacji ważnych celów strategicznych województwa związanych z edukacją ekologiczną i polityką ochrony środowiska – dodaje marszałek Cezary Przybylski.

Umowę na realizację inwestycji marszałek podpisał z prof. Adamem Jezierskim, rektorem Uniwersytetu Wrocławskiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ