Osoby niepełnosprawne mogą korzystać ze specjalnego funduszu

foto: pixabay.com

Osoby niepełnosprawne mogą korzystać ze specjalnego funduszu, który w znacznej części odciąża domowy budżet. Problem jest, gdy pozostałej części nie są w stanie dopłacić. W przypadku pani Heleny, mieszkanki na Gądowie Małym, MOPS zadeklarował sfinansowanie 80% kosztów budowy podjazdu dla niepełnosprawnych w wielorodzinnym domu na Ostatnim Groszu.

Dzięki staraniom pani Heleny, brakujące 20%, spółdzielnia w której mieszka, zdecydowała się wyłożyć, ale za późno wysłali o tym decyzję do MOPS. Zabezpieczone wcześniej środki na podjazd zostały rozdysponowane innym potrzebującym.

MOPS nie sprawdził, bo nie musi, dlaczego nie było informacji ani od pani Heleny, ani spółdzielni w sprawie decyzji o dofinansowaniu. Tutaj liczy sie tylko to, czy wniosek zostanie złożony w terminie.

Podjazd dla niepełnosprawnych potrzebny jest mężowi choremu na stwardnienie rozsiane. Pani Helena niedowidzi. W tej samej klatce mieszka 12 letnia dziewczynka, poruszająca się na wózku inwalidzkim.

Dlaczego z decyzją spóźnili się urzędnicy Spółdzielni Mieszkaniowej nie wiadomo, tak samo nie wiadomo, dlaczego pracownicy instytucji, która ma nieść pomoc najbardziej poszkodowanym pośpieszyli się przyznając 80% na inne cele.

źródło: radiowroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ