Nietrzeźwa matka opiekowała się 9-miesięczną córeczką

Ponad 2 promile alkoholu miała kobieta zatrzymana przez świdnickich policjantów, która będąc w takim stanie „opiekowała się” swoją 9-miesięczną córką. Usłyszała już zarzuty w tej sprawie. Za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka, może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy uzyskali informację o libacji alkoholowej w jednym z mieszkań, gdzie znajduje się także matka z małym dzieckiem. Policjanci niezwłocznie podjęli interwencję pod wskazanym adresem.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 30-latki okazało się, że miała ona ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. Natomiast 9-miesięczną dziewczynkę przetransportował do szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego.

Kobieta została już przesłuchana, złożyła wyjaśnienia i przyznała się do zarzucanych jej czynów.  Czyn, o który jest podejrzana zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od sprawy karnej, o całej sytuacji zostanie również powiadomiony sąd rodzinny.

Źródło: KPP Świdnica

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ