Eksmisja mieszkańców ul. Ślicznej

sady_11.png

Pracownicy Pafawagu w latach 70 otrzymywali mieszkania zakładowe, min. przy ul. Ślicznej. Po transformacji ustrojowej, cześć lokali bez wiedzy lokatorów została sprzedana nieznanej spółce, mimo, że pracownicy jak twierdzi Zenon Bugara, spłacili Pafawagowi swoje lokale. Spółka szybko znalazła nowych nabywców.

Dzisiaj sąd musi ustalać prawa do zajmowanych mieszkań. Jedną z rodzin, sprzedawano po raz piaty. Dzisiaj ich sprawą zajmie sie sąd. W najgorszej sytuacji jest pan Zenon Bugara. Jest inwalidą, z trudnością porusza się przy pomocy balkoniku. Pod koniec lipca – w tym co miał na sobie – został eksmitowany z mieszkania pracowniczego, przy ul. Ślicznej do MOPS-u. Wszystkie rzeczy które posiadał, w tym balkonik, zdeponowano w magazynach ośrodka. Mieszkanie, bez wiedzy lokatora zostało sprzedane prywatnemu właścicielowi.
Starsi ludzie nie wiedza co robić, a najlepiej by było gdyby sie zjednoczyli, mówi Barbara Kwaśny ze Stowarzyszenia Akcja Lokatorska, tym bardziej, że w tym budynku sprawa dotyczy aż 60-ciu lokatorów.

źródło wroclaw.tvp.pl
MP

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ