5.1 C
Wrocław
Major Fydrych rozbroił blokadę Obywateli RP. Kasprzakowi nerwy puściły…

Major Fydrych rozbroił blokadę Obywateli RP. Kasprzakowi nerwy puściły…

Lider słynnej Pomarańczowej Alternatywy “Major” Waldemar Fydrych pojawił się wczoraj (10 sierpnia) na blokadzie miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Telewizja Republika ujawnia nagranie co się działo w czwartkowy wieczór.

– W PRL-u był przeciwny agresji wobec komunistów, dzisiaj wznieca ją wobec PiS – stwierdził “Major” komentując zachowanie Pawła Kasprzaka, lidera Obywateli RP, którzy próbują zakłocić obchody miesięcznicy smoleńskiej.

Słynny “Major” udał się – wraz żoną i przyjaciółmi m.in z Francji – na Krakowskie Przedmieście z transparentami “Blokada nie jest drogą”, rosyjską czapką pomalowaną na kolor pomarańczowy i kartonowymi tarczami ZOMO.

Swoim zachowaniem “rozbroił” zwolenników opozycji, który – jak przyznała Agnieszka Fydrych – nie umieli logicznie wytłumaczyć powodów, dla których wyszli na ulicę blokować marsz.

Spotkany przez niego Paweł Kasprzak (który brał udział w słynnych happeningach w PRL-u) chciał obrazić swojego dawnego “wodza”, wykrzykując w jego stronę różne przekleństwa.

– Paweł Kasprzak był osobą bardzo dzielną, walczył w Pomarańczowej Alternatywie, ale dążył, aby nie było przemocy. A dzisiaj prowadzi w stronę działań, które mogą spowodować przemoc. Kiedyś nie było wśród opozycji tak wielkiej nienawiści do rządzących (nawet komunistów), jak widzimy obecnie – podkreślił W. Fydrych.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ