Merkel obiecuje kolejne pieniądze dla uchodźców. Mowa jest nawet o 50 mln euro

Podczas spotkania z przedstawicielem ONZ oraz dyrektorem Międzynarodowej Organizacji Migracji kanclerz Niemiec, Angela Merkel, zobowiązała się na dalsze wsparcie uchodźców. Na ten cel ma przeznaczyć jeszcze w tym roku 50 mln euro.

W piątek Angela Merkel spotkała się z Wysokim Komisarzem ONZ ds. uchodźców, Filipem Grandim, oraz dyrektorem generalnym Międzynarodowej Organizacji Migracji, Williamem Swingiem. Kanclerz Niemiec zobowiązała się znaleźć nawet 50 mln euro na pomoc imigrantom, w szczególności tym, którzy starają się uciec z Afryki przez Libię.

Merkel przyznała, że to właśnie nielegalna migracja z Libii jest jednym z największych problemów w całym kryzysie migracyjnym. Pieniądze wyasygnowane przez niemiecki rząd mają w dużej mierze trafić na potrzeby kwaterunku migrantów zawracanych z libijskich wód przybrzeżnych. Angela Merkel nie wyklucza jednak też tego, że Europa będzie mogła przyjmować kolejnych uchodźców.

Merkel podczas spotkania wskazywała na to, że w ramach ustalonego kilka lat temu systemu relokacji kraje UE miałyby przyjąć łącznie 20 tys. uchodźców, a teraz ich liczba mogłaby się podwoić. – To liczna, z którą jak najbardziej może sobie Unia Europejska poradzić – stwierdziła kanclerz Niemiec.

Źródło: dw.com / telewizjarepubliak.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ