Rozpoczęto rekrutację firm technologicznych do akceleratora KPT ScaleUp

W ramach rządowego programu Start In Poland, rozpoczęto drugą rekrutację firm technologicznych do akceleratora KPT ScaleUp, przez Krakowski Park Technologiczny. Do pierwszej edycji zakwalifikowało się 11 młodych firm.

KPT ScaleUp to jeden z 10 ogólnopolskich akceleratorów realizowanych w ramach rządowego programu Start In Poland. Jego celem jest przygotowanie wybranych start-upów do wdrożeń w dużych firmach oraz do zwiększenia skali ich biznesów. W ramach pierwszej edycji wybranych zostało 11 młodych firm, które od końca maja pracują nad wdrożeniami swoich produktów i usług wspólnie z doświadczonymi przedsiębiorcami.

O idei oraz realizacji projektu w Krakowie mówi wiceprezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego Małgorzata Popławska.

– Chodzi o to, aby duże podmioty, które często nie mają praktyki współpracy z polskimi, innowacyjnymi firmami, – np. w zamówieniach publicznych, pewne rozwiązanie kupują gotowe, choćby od zachodnich korporacji – żeby wypracowały model współpracy. Zrozumiały, że można pewne rzeczy wprowadzać właśnie we współpracy z małymi, lokalnymi przedsiębiorcami – podkreśla Małgorzata Popławska.

– To jest połączenie tego tradycyjnego biznesu z innowacyjnym biznesem – dodaje wiceprezes KPT.

Zainteresowane start-upy mogą aplikować do drugiej edycji, która rozpocznie się w listopadzie bieżącego roku. Na wybrane firmy czekają eksperci i mentorzy oraz dofinansowanie w wysokości do 200 tys. zł.

– Trzeba wejść na naszą stronę internetową, tam są wszelkie wskazówki. Trzeba złożyć formularz rekrutacyjny. Prowadzone są również rozmowy gdzie pracownicy Krakowskiego Parku Technologicznego oraz osoby wydelegowane przez naszych partnerów oceniają te pomysły i później komisja wybiera 12 najlepszych projektów, które wpisują się w tematykę programu, w których widzimy potencjał i chcemy je wspierać – akcentuje Małgorzata Popławska.

źródło: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ