Zdecydowana reakcja TK. Jest odpowiedź na tekst „Newsweeka” i „rewelacje” Biernata

Członkowie rządu oraz politycy PiS spotykają się z sędziami Trybunału Konstytucyjnego, nawet jeśli mają sprawy przed Trybunałem Konstytucyjnym – powiedział Onetowi były wiceprezes TK, Stanisław Biernat. Wypowiedź ta spotkała się z natychmiastową reakcją Trybunału.

– Członkowie rządu i politycy PiS goszczą w Trybunale i to w części sędziowskiej, gdzie nie można wejść bez imiennego zaproszenia od konkretnego sędziego. (…)  Ja widywałem w TK posła Arkadiusza Mularczyka i wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. A wiem od pracowników, że bywał tam też minister Zbigniew Ziobro i koordynator specsłużb Mariusz Kamiński – powiedział w rozmowie z Andrzejem Stankiewiczem z Onet.pl sędzia Stanisław Biernat, były wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego.

Na zarzuty Biernata odpowiedział Trybunał Konstytucyjny. Trybunał Konstytucyjny z przykrością odnotowuje kolejną publiczną wypowiedź sędziego TK w stanie spoczynku Stanisława Biernata zawierającą nieuprawnione sugestie i interpretacje. Jednocześnie Trybunał Konstytucyjny przypomina, że współdziałanie i komunikowanie się konstytucyjnych organów władzy stanowi jeden z fundamentów demokratycznego państwa prawa, co exlpicite wynika z preambuły Konstytucji RP – napisano w komunikacie

Źródło: trybunal.gov.pl, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ