Zaskakujący sondaż :Schetyna i Petru muszą odejść. Tego chce… ich własny elektorat

Z najnowszego sondażu OKO.press wynika, że elektorat Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej uważa, że Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru nie nadają się na liderów obu partii.

Z sondażu przeprowadzonego wśród elektoratu opozycji totalnej wynika, iż głosujący na .Nowoczesną i Platformę Obywatelską, zamiast Grzegorza Schetyny na czele PO widzieliby raczej Budkę, Trzaskowskiego i Kopacz, a w rolę przewodniczącego .Nowoczesnej lepiej wcieliliby się  Lubnauer i Gasiuk-Pihowicz niż Petru.

Grzegorz Schetyna we własnym elektoracie zyskuje najmniejsze poparcie – 13 proc., co oznacza, że dalszego jego liderowania życzy sobie jedynie co ósmy sympatyk tej partii – podaje OKO.press.

Jak słusznie zauważa portal, kłopoty .Nowoczesnej zaczęły się od wyjazdy Petru i Schmidt na Maderę w czasie grudniowego puczu. Od tego momentu partia systematycznie notuje spadki w sondażach. Wyborcy .Nowoczesnej widzą następcę Petru w Katarzynie Lubnauer i Kamili Gasiuk-Pihowicz. Nad Petru obie posłanki mają ogromną przewagę – blisko po 40 proc., w porównaniu do ok. 16 proc. Petru.

Źródło: oko.press, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ