Z Wrocławia do Maroka – Wizz Air z nowym kierunkiem

materiały prasowe

Z wrocławskiego lotniska polecimy do Agadiru w Maroku. Nowe połączenie ruszy 2 listopada. Rejsy będą realizowane przez linie Wizz Air w każdy czwartek. Bilety w cenie od 129 zł są już dostępne w sprzedaży.

Samoloty ze stolicy Dolnego Śląska do Agadiru w Maroku będą latały od 2 listopada w każdy czwartek. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie internetowej przewoźnika. Ceny zaczynają się od 129 zł*. – Maroko jest doskonałą propozycją dla podróżnych planujących w sezonie jesienno-zimowym wakacje w słonecznym miejscu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Jestem przekonany, że powtórzy sukces tegorocznych nowości tego przewoźnika, Lwowa i Reykjaviku, które notują bardzo dobre wskaźniki wypełnień samolotów – dodaje.

Agadir leży na południu Maroka, nad Oceanem Atlantyckim. Miasto wyróżnia się 300 słonecznymi dniami w roku, a turystów kusi szerokimi i piaszczystymi plażami. Wyjątkową atrakcją są również parki narodowe znajdujące się w niedalekiej odległości od miasta. – Jesteśmy przekonani, że nasi klienci docenią uroki tej wspaniałej perły na południu Maroka, która słynie ze słonecznej pogody panującej przez cały rok, piaszczystych plaż i kurortów przyjaznych rodzinom. Od listopada nasza nowa usługa zapewni klientom z Polski doskonałą możliwość ucieczki od pochmurnej pogody i cieszenia się słońcem i morzem w zimowe miesiące – mówi Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air.

Obecnie Wizz Air lata z Wrocławia w 10 kierunkach. Najwięcej przelotów oferuje do Wielkiej Brytanii (Londyn Luton, Doncaster Sheffield i Birmingham). Przewoźnik proponuje również dwa skandynawskie połączenia (Oslo Torp i Sztokholm Skavsta) i dwa – niezwykle popularne – na Ukrainę (Kijów i Lwów). Siatkę uzupełniają Dortmund i Eindhoven, a także nowość – Reykjavik, do którego loty uruchomiono 31 maja. Wizz Air jest związany z wrocławskim lotniskiem od 2006 roku. Wtedy uruchomił swoje pierwsze połączenie do Dortmundu. Cztery lata później otworzył we Wrocławiu bazę operacyjną, w której obecnie stacjonuje samolot Airbus A320. W 2016 roku świętował we Wrocławiu swojego 45-milionowego pasażera w Polsce. Tylko we Wrocławiu w 2016 roku przewoźnik obsłużył 367 tys. osób. Plany na ten rok, zgodnie z jego zapowiedziami, to minimum pół miliona pasażerów, czyli o 25% więcej.

Połączenie do Maroka jest jednym z wielu nowych kierunków, które jesienią tego roku wejdą do rozkładu wrocławskiego lotniska. Wcześniej linie Ryanair ogłosiły uruchomienie lotów niskokosztowych do Palermo, Neapolu, Edynburga, Leeds Bradford, Oslo (Torp), Tel Awiwu, Brukseli (Charleroi) i Gdańska. 29 października należące do Grupy Lufthansa, linie Swiss Airlines, zapowiedziały uruchomienie długo oczekiwanych połączeń do Zurychu. Dodatkowo Lufthansa od sezonu zimowego zwiększy liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem.

*Bilet w jedną stronę z podatkami i opłatami obowiązkowymi. Ceny zawierają bezpłatny bagaż podręczny o wymiarach maksymalnych 55 x 40 x 23 cm.

źródło: Port Lotniczy Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ