Pijana i naćpana “opiekowała się” 9-miesięcznym dzieckiem

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Legniccy policjanci zatrzymali kobietę, która mając ponad 2 promile alkoholu i znajdując się pod wpływem środków odurzających „opiekowała się” swoim 9-miesięcznym synem. Nieodpowiedzialna matka odpowie teraz przed sądem. Za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka, może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

15 sierpnia br. o godz. 0.50 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał informację o awanturze domowej między dwoma nietrzeźwymi kobietami w jednym z mieszkań na terenie Legnicy, gdzie znajduje się małe dziecko. Policjanci Wydziału Prewencji niezwłocznie udali się pod wskazany adres i podjęli interwencję.

Funkcjonariusze w mieszkaniu zastali kobietę i mężczyznę, którzy poinformowali ich, że w trójkę pili wódkę do momentu kłótni między dwoma kobietami. Okazało się, że 26-latka na widok parkującego radiowozu pod blokiem schowała się do pokoju z dzieckiem. Mężczyzna wskazał policjantom miejsce, w którym miała przebywać pijana matka wraz z 9-miesięcznym dzieckiem. Od podejrzewanej wyczuwalna była silna woń alkoholu. W związku z tym funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 26-latki. Okazało się, że ma ona ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto funkcjonariusze z uwagi na dziwne zachowanie się kobiety poddali ją badaniu narkotesterem, który wykazał, że znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Natomiast 9-miesięczny chłopczyk został przewieziony do szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego.
Nieodpowiedzialnej matce za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka, może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O całej sytuacji zostanie również powiadomiony sąd rodzinny.

Źródło: KMP Legnica

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ