Pijani Niemiec i Czech pływali łodziami po Odrze

odra-statek.JPG

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch sterników, podejrzanych o prowadzenie łodzi motorowych w stanie nietrzeźwości. Obaj to obcokrajowcy – jeden jest obywatelem Czech, a drugi obywatel Niemiec. Dodatkowo jeden z nich miał przy sobie narkotyki. Za pływanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Wodnego we Wrocławiu w ostatni weekend dwukrotnie interweniowali wobec osób, które prowadziły łodzie motorowe będąc w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze najpierw podjęli działania w związku ze zgłoszeniem dotyczącym osoby nietrzeźwej kierującej łodzią na wysokości Wyspy Słodowej. Jak się okazało sternikiem wypożyczonej łodzi był 26-letni obywatel Czech. Od mężczyzny podczas interwencji czuć było woń alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli także przy 26-latku narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany, a łódź przekazano pracownikowi wypożyczalni.

Kilkadziesiąt minut później funkcjonariusze interweniowali ponownie. Tym razem zauważyli mężczyznę, który na wysokości Zatoki Gondoli na rzece Odrze, wpadł do wody i wychodził z niej do łodzi motorowej. Policjanci podczas rozmowy z 36-letnim obywatelem Niemiec wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. 36-latek został zatrzymany, a łódź odholowana do właściciela.

Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz za prowadzenie łodzi motorowej w stanie nietrzeźwości, tak samo jak kierowcy prowadzący auto w stanie nietrzeźwości. Pływanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo jeden z nich odpowie również za posiadanie narkotyków, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ