PKB rośnie o 3,9 proc.

pixabay.com

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że PKB w II kwartale był o 3,9 proc. wyższy niż przed rokiem. To świetne wyniki, które świadczą o dobrym rozwoju polskiej gospodarki.

GUS podkreśla, że to szybki szacunek i nie mogliśmy do tej pory poznano kompozycji PKB. Eksperci przewidują, że głównym czynnikiem, który napędził wzrost jest konsumpcja. Mogło również dojść do wzrostu inwestycji. Warto pamiętać, że to dane o charakterze wstępnym i mogą być poddane zmianie. Na regularny wynik PKB musimy poczekać do 31 sierpnia.

Szacunkowy PKB w II kwartale w porównaniu do I kwartału wzrósł o 1.1 proc.

Warto podkreślić, że prawdziwy renesans przeżywa branża budowlana. Na antenie TVN24 potwierdza do Katarzyna Bednarczyk, ekspertka od spraw nieruchomości. – Rynek nieruchomości bije władne rekordy. W porównaniu z 2007 rokiem, kiedy nastąpił ten pierwszy boom mieszkaniowy, sprzedaż mieszkań wzrosła o blisko 80 proc – zauważa ekspertka.

Świetnie ma się również rynek biurowy. Podkreśla to portal inwestycje.pl – W pierwszych sześciu miesiącach 2017 r. firmy podpisały umowy najmu na blisko 723 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.To najlepszy wynik w historii rynku. Łącznie oddano do użytku prawie 320 000 mkw., a w budowie jest 1,8 mln mkw. biur.

Źródło: gus / inwestycje.pl / tvn24.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ