Wrocławianie zamieszkają w mieszkaniach dwupoziomowych

materiały prasowe PR EXPERT

We Wrocławiu powstaną mieszkania dwupoziomowe z ogródkami. To nowość w stolicy Dolnego Śląska. Zobacz, jak będą wyglądały takie nieruchomości.

Przy ul. Jutrzenki na wrocławskiej Klecinie powstanie kameralne osiedle Jutrzenka. Jego wyróżnikiem będą mieszkania dwupoziomowe o powierzchni od 67 do 115 mkw. i wysokości 2,65 m. Ich właściciele zyskają dostęp do zielonych ogródków – dużych nawet na 160 mkw. To nowość na wrocławskim rynku nieruchomości.

Mieszkania dwupoziomowe to trend, który przybył do Polski z Zachodu. Łączy najważniejsze wygody domu jednorodzinnego i życia w mieście. Są to między innymi funkcjonalne rozkłady, własne ogrody, duża ilość zieleni i naturalnego światła. A to wszystko w relatywnie niskiej cenie, wśród ludzi, w miejscu, które ma dobrą infrastrukturę i komunikację z centrum miasta – mówi Krzysztof Jabłoński z Iglica Nieruchomości.

Popularna nisza na rynku

Już na etapie przedsprzedaży takie lokale spotykają się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów. – Widać, że szukają ciekawej alternatywy dla standardowego mieszkania i domu jednorodzinnego – mówi Piotr Seretny, prezes zarządu Ancona Development, inwestor Jutrzenki.
Zadbaliśmy o to, by wnętrza były przestronne i funkcjonalne, co wpływa na harmonię życia mieszkańców – dodaje.

Ekspert zauważa, że mieszkania dwupoziomowe stanowią zaledwie kilka procent polskiego rynku pierwotnego. – Ich wyjątkowość przekłada się na spore zainteresowanie ze strony klientów poszukujących miejsca do życia dla swoich rodzin – mówi Krzysztof Jabłoński.

Jak dodaje, ważny jest również wysoki standard wykonania, odpowiednia do niego cena, atrakcyjna lokalizacja, a także przemyślane już na początku projektowania układy, które wpiszą się w potrzeby przyszłych użytkowników.

Bardzo ciekawą opcją jest możliwość dowolnej aranżacji poprzez przesuwanie ścian działowych, tak by układ pomieszczeń i ich liczba odpowiadała indywidualnym preferencjom mieszkańców. Istotny jest również plan zagospodarowania terenu wokół inwestycji, który nadaje przydomowym ogródkom intymnego wymiaru – dodaje Krzysztof Jabłoński.

W skandynawskim klimacie

Zdaniem architekta duży walor takiego mieszkania to możliwość urządzenia na poziomie antresoli dodatkowej przestrzeni użytkowej i większe możliwości wydzielenia stref dziennej i nocnej.

W mieszkaniach zlokalizowanych na parterze mieszkańcy mają do dyspozycji zielone ogródki dostępne z części dziennej. To szansa na kontakt z naturą, bez konieczności wychodzenia z mieszkania – mówi Bartosz Łukaszewicz z wrocławskiej pracowni Dziewoński Łukaszewicz Architekci, autor projektu.

Inwestycja będzie utrzymana w stylu skandynawskim, który charakteryzują jasne kolory z i naturalne materiały. Na terenie osiedla zaplanowano także zieleniec. Infrastrukturę osiedla stanowić będą również plac zabaw dla dzieci czy wydzielone miejsca parkingowe (podziemne
i nadziemne). Ich ceny rozpoczynają się od 15 tys. zł.

Jutrzenka jest pierwszą wrocławską inwestycją Ancona Development – grupy, która realizuje projekty obiektów komercyjnych i mieszkaniowych w całej Polsce. Na osiedlu Jutrzenka powstaną również lokale jednopoziomowe w cenie od 207 tys. zł.

Firma planuje już drugi etap osiedla, w którym powstanie 120 mieszkań, a wśród nich kolejne lokale dwupoziomowe. Jednocześnie deweloper przygotowuje się do wprowadzenia do sprzedaży czterech innych inwestycji – trzech w Warszawie i jednej w Radomiu.

Generalnym wykonawcą jest Firma Budowlana “Antczak Marek” Sp. z o.o. Rozpoczęcie budowy planowane jest na wrzesień 2017 roku, natomiast zakończenie na luty 2019 roku.

Anita Nowak, PR EXPERT

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ