Pijani rodzice wieźli dwójkę małych dzieci

James Palinsad, CC BY-SA 2.0, Flickr

Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy będąc pod wpływem alkoholu przewozili swoje 4 i 5-letnie dzieci samochodem. Okazało się, że matka ma ponad 2, a ojciec blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialni rodzice odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem.

Przy ul. Kazimierza Wielkiego w Legnicy policjanci zatrzymali kierującego renault do kontroli drogowej. Funkcjonariusze w trakcie sprawdzania dokumentów i rozmowy z 35-latkiem wyczuli od niego woń alkoholu. Przebadali go alkomatem, który wykazał, że mężczyzna ma blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zwrócili również uwagę na nieracjonalne zachowanie się pasażerki pojazdu, matki dzieci, które były przewożone na tylnym siedzeniu w fotelikach ochronnych 4 i 5 lat. Od kobiety także było czuć wyraźną woń alkoholu. Jak się po chwili okazało 32-latka na urządzeniu „wydmuchała” ponad 2 promile alkoholu. Policjanci przekazali dzieci rodzinie. Natomiast matkę i ojca dzieci przewieziono do komendy.

Rodzicom, na których ciąży obowiązek prawnej opieki nad chłopcem i dziewczynką odpowiedzą za niebezpieczeństwo narażenia dzieci na utratę życia lub zdrowia, za które może grozić im kara do 5 lat pozbawienie wolności.

Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu 35-latkowi grozi kara aresztu albo grzywny do 5 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat.

Źródło: KMP Legnica

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ