Złodzieje i paser w rękach policji

materiały prasowe policji

Średzcy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w sprawie kradzieży sprzętu i artykułów wędkarskich z hurtowni. Okazało się, że jeden z nich był pracownikiem poszkodowanej firmy. Funkcjonariusze odzyskali mienie o wartości ponad 11 tys. złotych. Dwóch podejrzanych usłyszało już zarzuty dotyczące kradzieży, a trzeci paserstwa. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w trakcie realizacji sprawy operacyjnej dotyczącej kradzieży z hurtowni sprzętu wędkarskiego na terenie gm. Kostomłoty ustalili, iż jednym z podejrzanych może być jej pracownik. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu pracy. Funkcjonariusze przeszukali zajmowane przez niego pomieszczenia, w których ujawniono sprzęt oraz artykuły wędkarskie pochodzące z firmy, w której był on zatrudniony.

W związku ze sprawą zatrzymano łącznie trzech mężczyzn w wieku 29-32 lat. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm zatrzymanym zarzutu kradzieży. Jak ustalili policjanci sprawcy, mając dostęp do towaru, sukcesywnie wynosili go z firmy. Trzeci z zatrzymanych mężczyzn odpowie za przestępstwo paserstwa. Śledczy udowodnili mu, że doskonale orientował się, iż kupowany przez niego towar, za kwotę o wiele niższą, pochodzi z przestępstwa.

Policjanci potwierdzili, że przestępczy proceder trwał od końca 2016 r. do momentu zatrzymania. Straty jakie swoim działaniem spowodowali zatrzymani oszacowano na kwotę blisko 13 tysięcy złotych.

Odzyskane przez funkcjonariuszy mienie o wartości ponad 11 tysięcy złotych wróciło do właściciela. Natomiast zatrzymani mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Przestępstwo kradzieży i paserstwa zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Środa Śląska

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ