Dr Ogórek o zamachach: To wszystko „zawdzięczamy” Angeli Merkel, która zaprosiła do Europy tych, którzy fundują nam taki kataklizm

 Możemy bezradnie rozłożyć ręce, giną ludzie, rodziny opłakują, a największą dyskusją w Unii Europejskiej jest dyskusja o demokracji w Polsce. (….) Nie wiedzę, żeby ktoś miał pomysł z elit europejskich, jak ten problem rozwiązać – mówiła w Telewizji Republika dr Magdalena Ogórek.

Gościem “Polski Na Dzień Dobry. Weekend” była dr Magdalena Ogórek, publicystka, historyk, nauczyciel akademicki.

Mamy do czynienia z otwartą wojną, którą islamiści wypowiedzieli Europie

Odnosząc się do ataków terrorystycznych, które miały miejsce w ostatnich dniach w Europie, dr Ogórek wskazała, że to “bardzo smutny poranek, przez wiele miesięcy znowu, wiele rodzin, będzie opłakiwało swoich bliskich”.

– Znam bardzo dobrze Barcelonę, wydarzenia z Nicei i Barcelony pokazują, że miejsca są wybierane bardzo rzetelnie. Mniej mówimy o tym, że media lewicowo-liberalne podejmują relatywizację tego tematu, nie nazywają tego atakiem, a “incydentem”. Do tego mamy wysyp “ekspertów” np. Sierakowski, który uważa, że grypa zabija więcej osób – zauważyła.

Zdaniem publicystki “mamy do czynienia z otwartą wojną, którą islamiści wypowiedzieli Europie, kontynentowi, który zawsze był oparty na wartościach chrześcijańskich”. – Politycy europejscy usuwają symbolikę chrześcijańską z instytucji, nawet z logo klubów sportowych. Jeśli dalej będziemy tak postępować, za jakiś czas będziemy w Europie mniejszością – zwróciła uwagę.

– Eksperci od terroryzmu zwracają uwagę, że kolejne pokolenie, które wychowało się w Europie, jest najbardziej podatne. (…) To bardzo trudna sytuacja. Wczoraj służby po raz pierwszy powiedziały, że są bezradne. To wszystko “zawdzięczamy” pani Angeli Merkel, która zaprosiła do Europy tych, którzy fundują nam taki kataklizm – podkreśliła.

Nie wiedzę, żeby ktoś miał pomysł z elit europejskich, jak ten problem rozwiązać 

Mówiąc o sytuacji w naszym kraju, dr Ogórek powiedziała, że “ogromne podziękowania możemy złożyć premier naszego rządu, która prowadzi tak odpowiedzialną politykę”. – Wcześniej mieliśmy sygnały od służb, że były próby budowania komórek. (…) Na szczęście, mamy odpowiedzialną politykę naszego rządu – mówiła.

– Możemy bezradnie rozłożyć ręce, giną ludzie, rodziny opłakują, a największą dyskusją w Unii Europejskiej jest dyskusja o demokracji w Polsce. (….) Nie wiedzę, żeby ktoś miał pomysł z elit europejskich, jak ten problem rozwiązać – zauważyła.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ