WROCŁAW. OTWARCIE ŚWIATOWEGO KONGRESU BIBLIOTEK I INFORMACJI IFLA 2017

We Wrocławiu zostanie dziś uroczyście otwarty doroczny Światowy Kongres Bibliotek i Informacji (International Federation of Library Associations and Institutions – IFLA).

To największe i najważniejsze światowe wydarzenie związane z bibliotekarstwem i informacją naukową. Potrwa do piątku 25 sierpnia i zgromadzi 3 tysiące uczestników ze 130 krajów. Kongres odbywa się pod hasłem: „Biblioteki. Solidarność. Społeczeństwo”. W ceremonii otwarcia wydarzenia weźmie udział wicepremier minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Piontkowski z sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu wskazuje, że kongres jest dobrą okazją do ukazania dorobku polskiego bibliotekarstwa.

– Każde międzynarodowe spotkanie dotyczące jakiejkolwiek tematyki, jest szansą do zaprezentowania dorobku krajowego. W tym wypadku chodzić będzie o biblioteki. Myślę, że będzie także okazja powiedzieć kilka zdań o polskiej literaturze, bo przecież biblioteki bez literatury nie istnieją. Dobrze, że udało się taką imprezę ściągnąć do Polski i pokazać nasze państwo, nasz kraj – w dobrym świetle – akcentuje pos. Dariusz Piontkowski.

Polska trzeci raz jest gospodarzem kongresu, który odbył się w naszym kraju w 1936 r. i 1959 r.

IFLA to Międzynarodowa Federacja Bibliotekarskich Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich, która zrzesza ponad 14 tysięcy stowarzyszeń, bibliotek i innych instytucji działających na rzecz bibliotek z ponad 150 krajów świata.

ŹRÓDŁO: radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ