Jeśli chcesz, podejmij wezwanie Maryi

MP Figura MB Fatimskiej w Tyńcu Małym

Wczoraj, Polacy na zakończenie jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich rozpoczęli kolejną akcję modlitewno-pokutną. Pomysłodawcą jest parafia św. Dominika w Warszawie. dla katolików zakończenie Roku Maryjnego i ofiarowanie 100 godzin różańca jest szczególnym przywilejem ale i wyzwaniem. Jeśli mamy pragnienie, możemy łatwo włączyć się do narodowej modlitwy i złożyć w darze Pani z Fatimy 100 godzin różańca a także – jeśli zdrowie pozwala – post ścisły.

Ksiądz kardynał Kazimierz Nycz objął błogosławieństwem i modlitwą organizatorów i tych, którzy poczuli się wezwani do pokuty.100-godzinny różaniec rozpoczął się w niedzielę, 8 października, o godz. 20.00 a zakończy o północy, z czwartku na piątek, 12/13 października. Można go odmawiać w kościele, w domu lub innym miejscu.

Jednodniowy post rozpocznie się o północy z czwartku na piątek (12/13 października) i zakończy o północy z piątku na sobotę, (13/14 października). Byłoby dobrze tego dnia przyjąć komunię świętą wynagradzającą.

Intencje wspólnej modlitwy i postu:

  • o nawrócenie grzeszników
  • o pokój na świecie
  • o wiarę
  • w intencji zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi
  • o święte powołania do małżeństwa, kapłaństwa i życia zakonnego
  • o ochronę życia poczętego
  • o wiarę i miłość w rodzinach
  • o podjęcie przez kościół wezwania Matki Bożej z Fatimy
  • we własnych intencjach

Jeśli i ty pragniesz odpowiedzieć na wezwanie Maryi do modlitwy i pokuty – dołącz do nas!

Organizatorzy, wszystkie informacje umieścili na swojej stronie internetowej, włącznie z formularzami kontaktowymi, http://fatima.waw.pl/

 

źródło: fatima.waw.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj